Папір не для смітника!

розміщено в: СОРТУВАННЯ | 0

Ми дуже звикли до паперу, котрий використовуємо різним способом в нашому житті. Широко користуємося книжками, журналами, газетами, рекламними матеріалами. Продукцію пакуємо в картонними упаковки. На основі паперових рахунків сплачуємо за послуги і товари. І не звертаємо увагу на те, що папір може використовуватися повторно. 
Дослідження обсягів паперу у муніципальних відходах показали, що протягом 50 років рівень паперу складає постійну величину – 33% від загального рівня відходів. Середньостатистично, щорічно людина використовує понад 250 кг паперових виробів.

Переробка паперу приносить користь для довкілля. Здавши тону паперових виробів на переробку, можна зберегти 17 дерев, 225 кВт*год електроенергії і значну частину води. Рівень вторинної переробки паперу в Європі минулого року досяг 72%.

В результаті переробки паперу отримують новий газетний папір, тару, картон. Найвищий відсоток переробки має картон – 70%. 
Повторне створення паперу менш затратне, ніж при виробництві паперу з дерев. Економія складає 65%. На 80% менше використовується при цьому води. Забруднення атмосфери зменшується на 95%.

А поки тисячі тонн макулатури гниють на смітниках, українські підприємства закуповують макулатуру за кордоном. Українські підприємства, які виробляють упаковку, туалетний папір та гігієнічні вироби, у 2011 році ввезли 267,8 тисячі тонн макулатури майже на 70 мільйонів доларів. При чому 85% всієї імпортованої в 2011 році макулатури надійшло з Росії.
Ці цифри варто пам’ятати і робити правильні висновки.