Гострі запитання. Частина 2

розміщено в: НОВИНИ | 0

Спеціалісти абоненського відділу Еко_прикарпаття щодня отримують від вас безліч запитань. Відповіді на найбільш поширені ми продовжуємо надавати у наших публікаціях.

Роз’яснення щодо нарахування на дітей…

Законодавчо немає розмежування споживачів на категорії в залежності від віку. Норми утворення побутових відходів встановлено міською радою виходячи із усереднених показників їх утворення. Тому нарахування за послуги проводиться на всіх проживаючих, в тому числі й на дітей.

У мене сміття не має…

Згідно з визначенням даним в Законі України «Про відходи» побутові відходи – це відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (тверді, великогабаритні, ремонтні, рідкі, крім відходів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення. Сам факт проживання людини передбачає утворення побутових відходів, які повинні бути вивезені, перероблені, утилізовані. Оскільки для обліку відходів, що продукуються кожним окремим споживачем неможливо встановити прилади обліку, то законодавчо визначено середні норми утворення відходів для різних категорій споживачів.

Чому для села та міста 1 ціна, але місто має сміттєві баки, а село ні?..

Сміттєві баки – це лише засіб збору побутових відходів залежно від схеми вивозу: контейнерна чи безконтейнерна. Їх наявність чи відсутність не впливає на формування тарифу на послуги. В районах міста з багатоповерховою та щільною забудовою встановлено контейнери загального користування і вивозиться сміття щоденно (менше контейнерів, частіше вивозиться). В районах приватної забудови та в селах загальні контейнери встановлювати немає можливості і доцільності. Крім того, встановлення контейнерних майданчиків не відноситься до повноважень виконавця послуг з вивезення побутових відходів. Це функції місцевої влади.

Чому для села та міста 1 ціна, а вивозять лише 1 раз на тиждень, а не щодня?..

Ціна розрахована не від кількості вивезень а від кількості відходів, яка в свою чергу визначається Нормами надання послуг, затвердженими у встановленому порядку. В місті відходи вивозяться за контейнерною схемою з майданчиків загального користування по мірі наповнення контейнерів, тому й виходить щоденний вивіз. В приватному секторі міста та в селах сміття вивозиться щотижнево згідно графіку.